Djelatnici Hrvatskog transfuziološkog zavoda jučer su u prostoru Gradskog društva crvenog križa Pakrac organizirali treću ovogodišnju akciju darivanja krvi koja je kao i prethodna održana samo u Pakracu.

Radi epidemije koronavirusa i sigurnosnih implikacija koje je ona donijela građani Lipika i okolice koji su inače darivali krv u krugu tvornice Studenac zadnje dvije akcije to ondje nisu mogli učiniti stoga je darivanje krvi održano samo na lokaciji u Pakracu. Darivanje je održano uz pridržavanje preporuka Nacionalnog stožera civilne zaštite, korištenje svih propisanih zaštitnih sredstava, a darivatelji koji su pristupili davanju bili su obvezni popuniti i izmijenjeni anketni formular u kojem su morali jamčiti da nisu putovali u inozemstvo u proteklom razdoblju kao i da nisu bili u kontaktu sa zaraženima ili preboljeli COVID-19.
Akcija je imala sličan odziv kao i prethodnih godina u vrijeme ljeta i godišnjih odmora kada darivanju pristupa nešto manji broj darivatelja, a krv je dalo 92 darivatelja od ukupno 104 koji su pristupili, među kojima je bio i jedan koji se na taj humani čin odlučio po prvi put.
Da vas podsjetimo, osim što darivanjem krvi potencijalno spašavate nečiji život, možete imati i direktne financijske koristi jer tako možete biti oslobođeni plaćanja dopunskog zdravstvenog osiguranja što punoljetni muškarci ostvaruju nakon 35, a žene nakon 25 dobrovoljnih darivanja krvi.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.